yalan
11 دی 1401 - 14:45

علما سهم قابل توجهی از جهاد تبیین را عهده‌دار هستند

تبریز- نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: علما پس از ائمه در طول تاریخ بیان واقعیت‌ها را بر عهده داشته‌اند و سهم قابل توجهی از جهاد تبیین را عهده‌دار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی در همایش جهاد تبیین که در سپاه مراغه با حضور جمعی از روحانیان برگزار شد، افزود: علمای بزرگ شیعه و سنی نیز در طول تاریخ برای تبیین واقعیت‌ها جانفشانی کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به حضرت امام خمینی (ره)، مرحوم سیدجمال‌الدین اسدآبادی، سید ابوالاعلی، شیخ محمد عبده، علامه امینی، سیدمحسن امین و صدها عالم دیگر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اکنون حزب شیطان علیه این نظام مقدس متحد شده، اضافه کرد: علما در چنین شرایطی وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارند و باید با استدلال وارد میدان جهاد تبیین شوند.

وی تاکید کرد: علما در برابر خون شهدا، امام خمینی (ره) و این نظام مقدس رسالت سنگینی بر عهده دارند و با تبعیت از رهبری باید به وظیفه خود در زمینه جهاد تبیین به درستی عمل کنند.

وی ادامه داد: انتقادهایی نیز نسبت به برخی از مسائل در سطح جامعه وجود دارد اما حفظ اصل نظام ضروری است و علما باید برای دفاع از حریم ولایت و این نظام مقدس به صورت متحد وارد جهاد شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این ملت برای حفظ اصل نظام بالای ۳۰۰ هزار شهید تقدیم کرده‌اند و علما و شخصیت‌های بسیاری نیز برای پیروزی انقلاب اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند؛ بر همین اساس امروز حفظ عزت شیعه و ادای دین به جانفشانی گذشتگان در گرو حمایت از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.‌

منبع: مهر
شناسه خبر: 947731