yalan
18 بهمن 1401 - 11:20

۴۷۲ نفر از خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر گلستان در کاروان سلامت بهره مند شدند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان گفت: کاروان سلامت در دو روز اخیر در مناطق کم برخوردار حضور یافته و به ۴۷۲ نفر خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان محمدحسین ییلاقی در حاشیه برپایی کاروان سلامت در روستای اسلام اباد گالیکش اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دولتمردان نظام جمهوری اسلامی توجه ویژه به مردم محروم و کم برخوردار داشته و جمعیت هلال احمر نیز در راستای حمایت از زندگی و سلامت انسان ها این موضوع را جزو اولویت های اصلی کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: همزمان با دهه فجر و سالگرد چهل و چهارمین پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته و امروز کاروان سلامت جمعیت هلال احمر در مناطق کم برخوردار استان حاضر شده و به مردم محروم خدمات رایگان ارائه دادند.

 

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد:امروز کاروان سلامت هلال احمر گلستان متشکل از پزشک، دندانپزشک، ماما، متخصص مغزو اعصاب، داروساز، تکنسین دارویی،روانشناس، بنیایی سنجی بمدت یک روز در روستای کم برخوردار اسلام اباد گالیکش حضور یافته و به ۳۳۶ نفر از مردم این روستا خدمات بهداشتی و درمانی و دارو رایگان به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال ارائه ‌کردند.

وی ادامه داد: از تعداد ۳۳۶ نفر دریافت کننده خدمات بهداشتی و درمانی، تعداد ۴۲ نفر از خدمات دندانپزشکی این کاروان بهره مند شدند.

ییلاقی گفت: همچنین این کاروان سلامت روز گذشته در منطقه عشایری چوپانجیق حاضر شده و به ۱۳۶ نفر خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه دادند. این کاروان بین مردم عشایر این منطقه اقلام بهداشتی و دارویی رایگان به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال توزیع کردند.

وی بیان کرد: در مجموع در این دو روز ۴۷۲ نفر از خدمات بهداشتی درمانی جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.اجرای مانور تصادفات جاده ای، فراخوان عضویت، افتتاح خانه هلال، اجرای طرح حمایت نیابت برای سالمندان، برنامه های فرهنگی ورزشی جوانان عضو تیم سحر و اموزش مخاطرات از برنامه های جانبی کاروان سلامت در این مناطق بود.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024289