yalan
24 بهمن 1401 - 19:13

جاده‌های آذربایجان‌شرقی لغزنده و راه ۱۰ روستا بسته است

تبریز-معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف روز گذشته موجب بسته شدن راه ارتباطی ۱۰ روستا و لغزندگی جاده های استان شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا رسول زاده، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این روستاها در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان‌های هشترود، سراب و بستان آباد واقع هستند، افزود: تلاش گروه‌های راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها در جریان است و تا ظهر امروز راه ارتباطی این روستاها بازگشایی می‌شود.

وی اظهار کرد: از شب گذشته تاکنون گروه‌های راهداری، راه ارتباطی ۱۰۴ روستای آذربایجان شرقی را که با مشکل تردد مواجه بودند برف روبی و به ۳۶ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از روز گذشته تاکنون سه هزار و ۹۵۰ کیلومتر از راه‌های استان برف روبی شده و در جریان این عملیات ۴۴۳ تن مخلوط نمک و شن استفاده شده است.

رسول زاده، با بیان اینکه در زمان کنونی تمام راه‌های ارتباطی استان شامل آزادراه تبریز - زنجان، راه‌های شریانی، اصلی و فرعی باز بوده و تردد در آنها در جریان است، ادامه داد: با توجه به لغزندگی جاده‌ها، رانندگان برای تردد در مناطق کوهستانی و برفگیر استان خودرو خود را به زنجیرچرخ و تجهیزات و پوشاک زمستانی مجهز کنند.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارش برف طی امروز در استان، یادآور شد: مردم و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری به هنگام بارش برف خودداری کرده و در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده‌ها استفاده کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1036672